szosowe rowery

Rower szosowy czy rower miejski – który wybrać

Zakup roweru to stosunkowo duży wydatek, szczególnie jeżeli chce się wybrać jakiś naprawdę dobry model, który nie rozpadnie się po pierwszym sezonie. Lepiej szerokim łukiem omijać rowery w marketach, bo tylko dobry sklep internetowy lub sklep stacjonarny z rowerami to miejsce godne odwiedzenia, gdy na poważnie myśli się o kupnie markowego roweru.

Rowery szosowe

W dobrych sklepach jest naprawdę bogaty wybór rowerów, modeli dla mężczyzn i dla kobiet, ale też dla dzieci. Klienci coraz częściej pytają o rowery szosowe – kiedy znudzi się już raczej powolna jazda po mieście czy parku, adrenaliny można szukać dosiadając rowery szosowe – sprawdź ceny. Rower szosowy to dobry wybór dla tych osób, które są niezwykle skupione i uważne podczas jazdy, oraz które nie obawiają się jeździć drogami szybkiego ruchu, obok samochodów czy autobusów.

Rower miejski

Rower miejski to natomiast rower idealny do poruszania się po mieście i parkach. Na takim rowerze można jeździć nawet w zwykłym stroju, na przykład dojeżdżać do pracy bez konieczności przebierania się z stroju sportowego w bardziej formalny. Rower miejski to doskonały wybór dla kobiet, którae pragną wybrać się na przejażdżkę po mieście czy parku w zwiewnej sukience lub spódnicy. To właśnie taki obraz stoi przed oczami, gdy pomyślimy sobie o ucieleśnieniu miejskiej rowerzystki. Można zatem powiedzieć, że wybór roweru musi być dostosowany do stylu życia, oraz preferowanych miejsc na wycieczki rowerowe. Jeżeli ktoś nie lubi jeździć po szosie, nie przekona się do rowerów szosowych, a zakup takiego modelu będzie po prostu zbędnym wydatkiem.