Czy warto kupować rower na raty?

Dobry rower nie musi kosztować astronomicznych pieniędzy, co nie zmienia faktu, że zwykle jest to duży wydatek. Na szczęście z pomocą przychodzą banki, tylko czy warto z takiej opcji skorzystać?

Dlaczego warto wybrać droższy sprzęt?

Cena roweru to nie tylko marka. Choć niektóre marki znane są z wyższych, a niektóre z niższych cen, to jednak kluczowym czynnikiem wpływającym na to ile zapłacimy jest rodzaj i jakość podzespołów. A to właśnie lepsze podzespoły pozwalają podnieść komfort jazdy. Dla osób podróżujących tylko na krótkich dystansach różnica może być niemal niezauważalna, ale już robiąc dłuższe weekendowe wycieczki za miasto szybko docenia się lepiej wyposażony rower.

Dobre podzespoły kosztują, dlatego w najtańszych modelach często stosuje się tańsze zamienniki, lub pomija niektóre elementy. Przecież nie każdy rower ma choćby przerzutki czy amortyzatory. Robiąc dłuższe dystanse warto dołożyć, a nawet kupić rower na raty, by później cieszyć się komfortową jazdą.

Na co uważać kupując na raty

Kupno droższego roweru na raty często wiąże się z podwójnie wyższymi wydatkami na taki sprzęt. Choć wydatek ten jest rozłożony w czasie oprócz wyższej ceny związanej z jakością kupowanego sprzętu ponosimy jeszcze koszty bankowe. Dlatego wybierając zakup na raty nie warto kierować się tylko i wyłącznie najniższą ceną zakupu za dany model. Często przy nieco wyższej cenie sprzedawca może mieć do zaoferowania dużo lepsze warunki kredytowe, np. raty bez prowizji, ubezpieczenia lub niższą stopą procentową. Warto wziąć te czynniki pod uwagę by w rezultacie zapłacić jak najmniej.