Czym wyróżniają się rowery Kross?

Jeżeli chodzi o popularne rowery rekreacyjne, to w dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się zwykłe rowery turystyczne i rowery crossowe. Poznając największe zalety i wady poszczególnych modeli zdecydowanie łatwiej będzie wybrać sprzęt, który zaspokoi wszystkie indywidualne preferencje rowerzysty.

Czym charakteryzuje się rower Kross?

Na pierwszy rzut oka rowery Kross są bardzo podobne do rowerów turystycznych. Mowa tutaj przede wszystkim o geometrii ramy oraz o kołach 28 cali, które posiadają niemal identyczny bieżnik. Nowoczesny Kross doskonale nadawać będzie się nie tylko do jazdy rekreacyjnej po asfalcie, ale również do pokonywania wyczerpujących leśnych ścieżek i polnych dróg. Oryginalne rowery Kross są również zdecydowanie szybsze od modeli turystycznych. Wynika to oczywiście z ograniczonej masy. Na szczególną uwagę zasługuje także prosta kierownica, która poprawia kontrolę nad jednośladem podczas osiągania większych prędkości.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając nowy rower warto zwrócić uwagę także na jego dodatkowe wyposażenie. Mowa tutaj przede wszystkim o błotnikach, bagażniku i porządnym oświetleniu, które znacząco podnosi bezpieczeństwo podczas jazdy. W rowerach marki Kross można znaleźć także autorskie zawieszenie RVS, które w swojej klasie nie ma sobie równych. Nowoczesne zawieszenie RVS jest nie tylko bardzo sztywne, ale przede wszystkim odporne na bujanie podczas swobodnego pedałowania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można całkowicie zrezygnować z blokady tylnego amortyzatora.