Czy odpowiednie zabezpieczenie roweru ochroni go przed kradzieżą?

Zjawisko kradzieży rowerów jest wciąż aktualne, coraz częściej zdarzają się kradzieże, a mimo to ludzie nie do końca wiedzą, jak dobrze zabezpieczyć przed kradzieżą, swój rower.

Zabezpieczyć rower przed kradzieżą trzeba z głową

Zawsze dobrze jest zabezpieczać rower, nawet jeżeli panuje opinia, że linka czy u-lock nie do końca są dobrym zabezpieczeniem. Przyczepienie roweru do stojaka powoduje, że jednak złodziej musi się trochę natrudzić i albo zostanie zauważony, gdy kradnie rower, albo wybierze rower niezabezpieczony. Toteż każde zabezpieczenia roweru daje minimalną chociaż szansę, że ustrzeże się rower przed kradzieżą.

Jak zabezpieczyć rower?

Popularne zabezpieczenia roweru to:
– linki zwykłe,
– linki z tulejkami,
– u-locki,
– łańcuchy.
– spirale,
– zabezpieczenia składane,
– blokady na tylne koło.
Wszystkie te zabezpieczenia roweru zamyka się na określone zamki, które mogą być tradycyjne lub szyfrowe.

Gdzie najlepiej zostawiać rower?

Dla złodzieja nie ma żadnych granic, naprawdę może on ukraść rower w każdym miejscu i może też sforsować każdy rodzaj zabezpieczenia roweru. Dlatego dobrze jest zostawiać rower w miejscach ruchliwych. Ponadto można go też oznakować i dać na rower informację, że jest oznakowany. Taki oznaczony rower trudniej jest sprzedać, więc może też każdy złodziej przed kradzieżą zastanowi się, czy warto kraść oznakowany rower czy nieoznakowany. Faktem jest, że przed kradzieżą roweru trudno jest się zabezpieczyć tak ostatecznie i skutecznie.