Jakie są rodzaje liczników rowerowych?

Elektronika rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej jest również w przypadku akcesoriów rowerowych. Na rynku pojawiają się coraz nowsze modele liczników, które posiadają bardzo rozbudowane funkcje. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze modele liczników.

Klasyczne liczniki

Podstawowy licznik rowerowy jak sama nazwa wskazuje posiada jedynie podstawowe funkcje. Na rynku dostępne są urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Zdecydowanie więcej do zaoferowania mają z kolei liczniki zaawansowane, które bardzo często wyposażone są na przykład w funkcję pulsometru albo licznik spalonych kalorii.

Zaawansowane liczniki rowerowe

Najbardziej wymagający rowerzyści powinni rozejrzeć się za komputerkami rowerowymi. Mowa tutaj oczywiście o bezprzewodowych urządzeniach, które wyposażone są w cyfrową transmisję danych. Modele tego typu umożliwiają komputerową analizę codziennego treningu, dlatego też jak łatwo się domyślić zarezerwowane są głównie dla profesjonalistów. Warto wspomnieć także o nawigacjach rowerowych, które w dzisiejszych czasach są najlepszą alternatywą dla licznika rowerowego. Urządzenia tego typu wyposażone są w zaawansowany komputer rowerowy z modułem GPS. Jest to idealny sprzęt dla tych osób, które preferują dłuższe wyprawy rowerowe. Oryginalny licznik rowerowy to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nim oszczędzać.