Akcesoria Rowerowe

Akcesoria dla fanów wycieczek rowerowych

Na drogach nie brakuje osób jeżdżących na rowerach. To cieszy, ponieważ takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla środowiska, jak również dla zdrowia rowerzystów. Dodatkowo jazda na rowerze pozwala zaoszczędzić pieniądze, nie trzeba bowiem wydawać środków na paliwo czy bilety na transport publiczny. W jakie akcesoria rowerowe warto zainwestować, aby jazda na dwóch kółkach była jeszcze przyjemniejsza?

Jakie akcesoria kupić?

Podczas jazdy na rowerze warto zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w oświetlenie roweru białymi światełkami z przodu oraz czerwonymi z tyłu. Kolejnym akcesorium każdego rozsądnego rowerzysty powinien być dobrze dobrany, przewiewny kask. Warto zainwestować w taki, który posiada atest (np. ANSI czy SNELL). W przypadku kolizji z samochodem czy pozornie niegroźnego upadku na drodze kask może uratować zdrowie, a nawet życie rowerzysty.

Osoby, które chcą jeździć na rowerze nie tylko w okresie letnim, lecz również jesienią, kiedy to pogoda nie zawsze sprzyja, powinny zaopatrzyć się także w błotniki rowerowe ze sklepu GoRide. Ten niepozorny sprzęt może bardzo umilić wycieczki w przypadku, gdy na drogach znajduje się błoto. W takich warunkach brak błotników sprawi, że rowerzysta zabrudzi swoje ubrania, natomiast dobrze dobrany sprzęt pomoże uniknąć takiej sytuacji. Obecnie na rynku można znaleźć błotniki do rowerów w różnych przedziałach cenowych (najtańsze z nich kosztują nawet 20-30 zł), w związku z czym każdy fan przejażdżek rowerowych znajdzie model na swoją kieszeń.