Akcesoria Rowerowe

Dlaczego oświetlenie rowerowe jest tak ważne?

Wiele się mówi powszechnie o tym, jak bardzo ważne jest to, aby posiadać na głowie kask podczas jazdy rowerem lub też innego typu ochraniacze, które chronić będą ciało przed urazami w wyniku zderzenia i upadku z roweru. Zdecydowanie zbyt mało jednak mówi się o tym, jak skutecznie można ryzyko takich wypadków zminimalizować. A można to zrobić poprzez posiadanie na rowerze odpowiedniego rodzaju oświetlenia.

Czym jest oświetlenie rowerowe?

Każdy pojazd, który porusza się po drodze, musi być odpowiednio dobrze widoczny. W tym właśnie celu samochody posiadają liczne odbłyśniki, lampy, czy też odblaski, które w każdy możliwy sposób dają znać, że ma się do czynienia z takim pojazdem.
Rzecz jasna rowery również posiadają liczne odblaski, lecz nie w ich przypadku nic nie zastąpi dobrego oświetlenia rowerowego, czyli zwykłych lampek. Jednej z przodu roweru, a drugiej z tyłu.

Co daje posiadanie oświetlenia rowerowego?

Oświetlenie rowerowe oczywiście nie powoduje, że rowerzysta będzie lepiej widział drogę przed sobą w nocy. Taka lampka jest do tego celu zwyczajnie za słaba. Da jednak informacje osobom postronnym, że w ich kierunku zbliża się rower. A to już ma ogromne znaczenie w przypadku unikania zderzeń i wypadków z udziałem rowerzystów, które jak wiadomo, często potrafią skończyć się nawet tragicznie.
Jak zatem widać, dzięki bardzo sprytnemu wynalazkowi, jakim jest lampa rowerowa, można zminimalizować w znacznym stopniu ryzyko wystąpienia wypadku.