Akcesoria Rowerowe

Bezprzewodowe liczniki rowerowe – na jaką łączność postawić?

Aby bezprzewodowe liczniki rowerowe mogły spełniać swoje oczekiwania muszą mieć oczywiście zapewnioną odpowiednią łączność. Producenci liczników rowerowych korzystają z wielu różnych technologii łączności, dlatego też warto zapoznać się z nimi.

Na jaką łączność postawić?

Na półkach sklepowych można znaleźć liczniki rowerowe, które oparte są na technologii Bluetooth, ANT+ albo Wifi. Aby połączyć się z dowolnym czujnikiem kadencji i móc cieszyć się odpowiednią mocą warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Rynek kolarskich gadżetów w ostatnim czasie całkowicie zrewolucjonizował standard ANT+. Z technologi tej korzysta coraz więcej producentów liczników rowerowych. Największą zaletą ANT+ jest przede wszystkim to, że nie trzeba korzystać z oddzielnego czujnika zewnętrznego do każdego odbiornika.

Tradycyjna łączność przez Bluetooth i Wifi

Większość osób korzystało z technologii Bluetooth i Wifi, które bardzo dobrze znane są przede wszystkim dzięki telefonom komórkowym. Dzięki tym technologiom bez żadnego większego problemy będziemy mogli zaktualizować najnowsze oprogramowanie w liczniku rowerowym i zgrać wyniki treningu bezpośrednio na komputer albo smartfona. Niektóre liczniki rowerowe można zintegrować z telefonem komórkowym, dzięki czemu podczas jazdy na rowerze będzie można odbierać połączenia i wiadomości e-mail. Branża akcesoriów rowerowych rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też co roku można otrzymać coraz lepsze liczniki, które nie zawiodą nawet w bardzo niekorzystnych warunkach.