Akcesoria Rowerowe

Czym charakteryzują się rowery holenderskie?

Tradycyjne rowery holenderskie zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było na nich siedzieć prosto, z rękami wyciągniętymi na kierownicy. W takiej pozycji nie trzeba naciągać mięśni karku, dzięki czemu jazda jest bardzo przyjemna i niesłychanie komfortowa.

Czym wyróżniają się rowery holenderskie?

Klasyczny rower holenderski wyróżnia się dość dużymi kołami oraz specjalnie wygiętą kierownicą. Większość producentów wykorzystuje 28-calowe koła, które doskonale sprawdzą się na każdej nawierzchni.

Rowery holenderskie wyróżniają się także specjalnymi dzwonkami grawerowanymi, które bardzo często nawiązują do stylu retro.

Rower holenderski bardzo dobrze przygotowany jest na deszczową pogodę, której w Polsce nie brakuje.

Błotniki ukształtowane są na wzór dzioba, który sprawnie rozlewa wodę na dwie strony. Godne polecenia są błotniki stalowe, które są bardziej trwałe niż błotniki wykonane z plastiku.

Jakie dodatki warto dokupić do nowego roweru?

Do rowerów holenderskich warto dokupić kilka dodatków, dzięki którym jeszcze bardziej poprawi się komfort jazdy. Godna polecenia jest między innymi blokada tylnego koła, dzięki której można zabezpieczyć nowy sprzęt przed kradzieżą.

Do wyboru są nie tylko specjalne linki pancerne, ale również u-locki i linki spiralne. Do rowerów holenderskich bardzo wiele osób dokupuje sakwy.

Jest to doskonały dodatek dla osób, które często robią zakupy albo lubią piknikować. Ciekawym dodatkiem może okazać się chlapacz, który przyda się w deszczową pogodę.