Odzież rowerowa

Bluzy rowerowe – jaką wybrać?

Bluzy rowerowe to jedne z podstawowych elementów wyposażenia ubioru każdego kolarza. Uzupełnia ona Twoją odzież oraz dba o wygodę i komfort podczas jazdy. To świetna alternatywa dla kurtki w wielu sytuacjach. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać odpowiednią bluzę rowerową i czym się kierować przy jej zakupie. Zimne dni mogą nadejść nawet w środku lata, a same koszulki rowerowe nie będą wtedy wystarczalne, szczególnie w nocy. Dlatego warto wtedy zabrać ze sobą ciepłą bluzę.

Dlaczego warto się zdecydować na bluzę rowerową?

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna. Wybierając się na wycieczkę rowerową, warto zwrócić uwagę na odpowiedni sprzęt i odzież. Nawet po przejechaniu kilku kilometrów zwykłe swetry i bluzy, które nie nadają się do jazdy na rowerze, mogą powodować odczuwalny dyskomfort. Specjalistyczne profesjonalne bluzy rowerowe zapewniają nie tylko wygodę, ale także dbają o prawidłową ciepłotę ciała oraz jest to idealne rozwiązanie na czerpanie przyjemności z przejechanych kilometrów.

Ten rodzaj odzieży rowerowej składa się z wysokiej jakości włókien syntetycznych oraz dodatkowego ocieplenia w postaci siateczki, polaru i puchu. Producenci stosują wiatroodporne panele, które chronią nie tylko przed podmuchami wiatru, ale także przed wilgocią. Bluzy rowerowe doskonale sprawdzą się w chłodne dni latem i wiosną, a także jesienią, a nawet zimą. W niektórych przypadkach mogą zaoferować użytkownikowi lepsze właściwości i parametry niż kurtka rowerowa. Oferują lepszą przepuszczalność i przewiewność. Dzięki temu użytkownik ma zagwarantowany najwyższy poziom komfortu.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą bluzę rowerową?

bluzy rowerowe

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając tego elementu odzieży rowerowej.

  • Warto postawić na wysokiej jakości materiał. Warstwy utrzymują ciepło, ale ciało zaczyna się jeszcze bardziej pocić. Podczas forsownej jazdy na rowerze noszenie oddychającej bluzy rowerowej zapewni Ci wygodę. Nie ma nic gorszego niż mokre ubrania przyklejające się do ciała. Może się to zdarzyć, jeśli założysz kurtkę na T-shirt, bez dostosowania odzieży do pogody. Bluza rowerowa wykonana z materiału syntetycznego szybko schnie, co jest dodatkowym atutem podczas kilkugodzinnych wypraw rowerowych.
  • W przypadku bluzy ważna jest również grubość i zatrzymywanie ciepła materiału. Producenci oferują modele wykonane zarówno z cienkich jak i grubych materiałów, które idealnie sprawdzą się w chłodne dni. Podwyższony komfort termiczny można osiągnąć, stosując bluzy z warstwą tzw. okrywy lub polaru. Model bluzy posiada krój typowo rowerowy. Tył jest nieco dłuższy. Atutem są również lamówki na rękawach i u dołu. Zapobiega to przedostawaniu się zimnego powietrza pod bluzę.
  • Kieszenie – to kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Warto mieć kieszeń z przodu zapinaną na ekspresowy suwak, a niektóre modele są dodatkowo wyposażone w specjalną kieszonkę z tyłu.
  • Istotne są również kwestie bezpieczeństwa, dlatego warto zdecydować się na modele z odblaskami. Elementy odblaskowe sprawiają, że jesteś całkowicie widoczny w ruchu ulicznym, nawet z dużej odległości.

Dobrze dobrana bluza nie zaszkodzi nam w żadnej pogodzie. Dwie bluzy rowerowe, cienka i grubsza, bardzo się przydadzą, można je zatem nosić z myślą o każdej pogodzie.