Akcesoria Rowerowe

Dlaczego warto mieć sakwę rowerową?

Liczba gadżetów i różnego rodzaju akcesoriów, które można kupić i założyć do roweru, jest naprawdę bardzo długa. Większość z nich nie ma oczywiście żadnego wpływu na przebieg i wygodę jazdy, a służą przeważnie tylko do zabawy. Inaczej jest jednak w przypadku sakw rowerowych. Czym one są i dlaczego warto je wybrać?

Czym jest sakwa rowerowa?

Sawka rowerowa to specjalny materiałowy pojemnik, który pełni role bagażnika. Wykonany jest z bardzo mocnego materiału, który nie tylko nie jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, lecz co więcej, jest w pełni wodoodporny, więc rzeczy, które się w nim umieści, są całkowicie bezpieczne na wypadek ulewy. Sakwy można montować właściwie na każdym elemencie roweru, lecz zdecydowanie najczęściej poleca się wersję podwójną, którą zakłada się po obu stronach tylnego koła. Nie tylko pozwala to na uzyskanie większej powierzchni bagażowej, lecz również efektywnie i równomiernie rozkłada ciężar.

Sakwy rowerowe

Dlaczego warto się wyposażyć w sakwę rowerową?

Jak więc widać, sakwy rowerowe to naprawdę bardzo ciekawy dodatek (https://www.dobrerowery.pl/sakwy-i-torby). Z jakiego jednak powodu warto go mieć? Co powoduje, że znajduje się on na rowerze?
Przede wszystkim jego posiadanie to obecność znacznie większej przestrzeni bagażowej na rowerze, niż jakby się miało jedynie sam plecak. Sawka rowerowa pozwala przewieść nie tylko zakupy ze sklepu, lecz również daje miejsce na ubrania i podstawowe rzeczy osobiste, które umożliwią zrealizowanie nawet kilkudniowej wycieczki.