Odzież rowerowa

Jak ubrać się na rower zimą? Kilka przydatnych wskazówek!

Zima z pewnością jest jedną z najmniej lubianych pór roku, szczególnie w odniesieniu do miłośników przejażdżek rowerowych. Okazuje sie jednak, że śnieg czy minusowe temperatury nie muszą być przeszkodą. Warto wiedzieć, jak się ubrać na rower zimą i nie rezygnować ze swojej pasji!

Jak ubrać się na rower zimą?

Ubranie na rower zimą (zobacz tutaj) ma przede wszystkim zapewnić odpowiednią temperaturę ciała. Ma je chronić zarówno przed wychłodzeniem jak i przed przegrzaniem się. Wobec tego na wstępie warto zadbać o:

  • termiczną bieliznę – zarówno w formie koszulki jak i getrów;
  • ubranie warstwowe – najlepiej kurtki lub kamizelki wykonane z przewiewnych materiałów.

Chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie: jak się ubrać na rower zimą?, warto zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. W tym wypadku odpowiednim wyborem okaże się odzież z naturalnych materiałów. Lepiej odprowadzają one pot na zewnątrz, a jednocześnie dobrze utrzymują ciepło. 

ubranie na rower zimą

Ubranie na rower zimą – o tym warto pamiętać!

Wybierając ubranie na rower zimą warto mieć na uwadze to, że nie powinno ono ograniczać swobody ruchów. Warto więc dokładnie przemyśleć, ile warstw faktycznie jest potrzebne i jaka powinna być optymalna grubość tkanin. W przeciwnym wypadku, nieodpowiednie ubranie znacznie utrudni ono jazdę na rowerze. Najlepiej więc sprawdza się odzież dedykowana, którą obecnie można dostać w praktycznie każdym sklepie ze sportowym asortymentem.