Akcesoria Rowerowe

Licznik rowerowy warty uwagi

Miłośnicy rowerów – profesjonaliści i amatorzy – często korzystają z praktycznych gadżetów typu licznik rowerowy. Jaki model licznika jest najlepszy? Czy cena jego jest kluczowa i czy to właśnie za nią idzie mnogość funkcji, jakimi licznik dysponuje? Czy amator właściwie potrzebuje tych wszystkich funkcji?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu licznika rowerowego?

Jest kilka istotnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, gdy jako osoby początkujące czy jeżdżące typowo rekreacyjnie, chcemy wyposażyć nasz jednoślad w licznik do roweru. Pogoda bywa kapryśna, szczególnie latem, kiedy to najczęściej wybieramy się na wycieczki rowerowe lub przesiadamy z samochodu na rower jadąc do pracy. Ważne, więc żeby nasz licznik rowerowy był wodoodporny. Warto zwrócić również uwagę też na technikę montażu oraz nasze preferencje, jeśli chodzi o dostępność funkcji w danym modelu licznika rowerowego. Kiedy go już posiadamy, pozostaje już tylko cieszyć się z jazdy rowerem.

licznik rowerowy

Podstawowy licznik do roweru

Prosty w obsłudze, bez dużej ilości funkcji licznik rowerowy nie musi być wcale złym licznikiem, szczególnie dla początkujących rowerzystów. Głównym argumentem do obrony tej tezy jest fakt, że wielu z tych funkcji początkujący kolarz zwyczajnie nie potrzebuje. Dotyczy to również osób korzystających z roweru typowo rekreacyjnie czy podczas rodzinnych przejażdżek. Podstawową zaletą tych mało skomplikowanych liczników rowerowych jest ich niska cena. Nie znaczy to oczywiście, że bardziej zaawansowanych modeli liczników rowerowych nie kupimy w atrakcyjnej cenie, ale z pewnością te posiadające podstawowe funkcje będą zdecydowanie najtańsze. Kolejną ważną cechą podstawowego licznika do roweru jest jego prostota obsługi. Podaje on zazwyczaj aktualną prędkość, dystans i czas przejazdu. Dla osoby początkującej czy korzystającej z roweru tylko dojeżdżając do szkoły czy pracy takie funkcje są wystarczające.