Akcesoria Rowerowe

Nowoczesne akcesoria rowerowe

Choć rower jest prostym i stosunkowo starym pojazdem, którego konstrukcja właściwie nie uległa żadnym znaczącym zmianom, to jednak nie oznacza to wcale tego, że rower nie może być unowocześniony kilkoma popularnymi akcesoriami rowerowymi. Jakie są zatem przydatne, nowoczesne dodatki, w które warto się wyposażyć?

Nowoczesne oświetlenie rowerowe

Każdy rowerzysta doskonale wie, że jeśli chce jeździć na rowerze po mieście czy też publicznej drodze, jego pojazd musi mieć oświetlenie. Wymaga tego prawo, lecz przede wszystkim zdrowy rozsądek, ponieważ dzięki temu możliwe jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności, co przekłada się na znaczną poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia rowerowego jest oczywiście zestaw dwóch lampek umieszczonych z tyłu oraz z przodu roweru. Jeszcze do niedawna było to rozwiązanie polegające na użyciu dynama rowerowego, lub też zwykłych żarówek, które zasilane były bateriami. Obecnie jednak technologia poszła znacznie naprzód i dziś używa się nowoczesnych diod led, które po pierwsze są o wiele mocniejsze i lepiej widoczne, lecz przede wszystkim znacznie mniej pobierają energii, więc bateria starcza w nich na dłużej.

Liczniki rowerowe

Popularne akcesoria rowerowe przybierać mogą bardzo różne formy i postacie. Tym dodatkiem, który jednak jest używany już od kilkudziesięciu lat, jest oczywiście licznik rowerowy. Daje on możliwość stałego podglądu, z jak prędkości jedzie się na rowerze, a także mierzenia przejechanego dystansu, czy też czasu podróży.

Nowoczesne liczniki rowerowe to jednak coś zupełnie innego niż te, które używane były przed np. dwudziestoma laty. Czym się one różnią? Przede wszystkim nie są wyposażone w mały, monochromatyczny wyświetlacz, lecz w nowoczesne ekrany OLED wysokiej rozdzielczości, które swoją jakością nie odbiegają zupełnie niczym od tych, które obecne są w smartfonach. Co więcej, takie licznik posiadają moduły GPS, więc stale pokazują pozycje roweru na mapie, co sprawia, że możliwie jest planowanie własnych wycieczek i poruszanie się po wcześniej ustalonych trasach.

Uchwyt na telefon

Wiele osób myśli, że nowoczesne akcesoria rowerowe muszą mieć w sobie liczne tranzystory, diody led, czy też rozwiązania, które bardziej zbliżają je do komputerów niż do innych dodatków. Jest to jednak błąd, ponieważ nowoczesne akcesoria mogą mieć prostą budowę, lecz jedynie nowoczesne przeznaczenie. Dobrym tego przykładem jest uchwyt na telefon.

Telefony komórkowe to prawdziwa skarbnica wiedzy, możliwości i rewelacyjnych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce z nich korzystać również na rowerze. Oczywiście patrzenie na GPS na telefonie czy też słuchanie z niego muzyki, gdy jedną ręką trzyma się kierownicę a w drugiej telefon, nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Z tego też powodu poleca się kupienie dobrego jakościowo uchwytu na telefon, który montuje się na kierownicy i dzięki temu uwalnia dłoń od trzymania urządzenia. Często spotyka się na rynku modele wodoodporne, które chronią smartfon przed silnym deszczem.