Rowery

Obcisłe czy luźne – jakie spodnie rowerowe wybrać?

Każdy rowerzysta doskonale wie, że oprócz tego, jaki się posiada rower, czy też, jakie zakupione do niego dodatki, trzeba również mieć dobrze dobrany strój. O ile jednak kupienie odpowiedniej koszulki jest sprawą stosunkowo prostą, to już jednak właściwe spodnie rowerowe często stanowią naprawdę poważny kłopot. Jak zatem je wybrać? Czy powinny to być spodenki luźne, a może obcisłe?

Jakie rodzaj wybrać?

Najważniejszym pytaniem, na które trzeba będzie odpowiedzieć podczas szukania właściwego rodzaju spodni na rower, jest określenie tego, czy mają to być modele obcisłe, czy też luźne. Wbrew pozorom nie jest to kwestia, tylko i wyłącznie estetyki, ponieważ w ogromnej mierze wpływa również na wygodę i komfort jazdy rowerem.

spodnie rowerowe

W przypadku modelu luźnego istnieje ogromne ryzyko, że wiatr będzie je podwiewał, co nie tylko nie będzie przyjemne, lecz również będzie miało negatywny wpływ na jazdę rowerem, która może stać się nieprzewidywalna.

Modele obcisłe, choć nie są zbyt ładne i często mogą krępować, to jednak w tej kwestii sprawdzają się znacznie lepiej.

Powinny mieć wkładkę?

Innego typu zagadnieniem, o którym trzeba nieco zaczerpnąć wiedzy, jest kwestia obecności wkładki w spodniach. Jest to tak zwana pielucha, która służy za dodatkowe wypełnienie przestrzeni na pośladkach. Czy warto ją mieć?

To zależy głównie od tego, jak długo i daleko jeździ się na rowerze. Jeśli używa się go jedynie do jazdy do pracy lub też rekreacyjnie na niewielkich dystansach, to nie będzie ona potrzebna. Jeśli jednak jeździ się sportowo, zdecydowanie warto ją mieć.