Akcesoria Rowerowe

Pedały platformowe – co musisz wiedzieć

W przypadku braku samochodu, większość ludzi polega na rowerach, aby poruszać się i spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. W związku z tym, wiedza o tym, jak efektywnie obsługiwać rower jest bardzo ważna.

Jednym ze sposobów na poprawę wydajności rowerowej jest zmiana typu pedałów. Różne rodzaje pedałów oferują różne korzyści dla rowerzystów, w zależności od użytkownika i sytuacji, w której się znajduje. Zrozumienie, czym są różne rodzaje pedałów, jak działają i który z nich może być dla Ciebie odpowiedni, pomoże Ci stać się bardziej pewnym siebie kolarzem.

Rowerowe pedały platformowe

Pedały platformowe są również znane jako pedały wpinane. Dzięki temu kolarze mogą wpinać i wypinać pedały bez konieczności użycia klucza. Pedały zatrzaskowe są świetnym rozwiązaniem dla rowerzystów, którzy jeżdżą wyczynowo. Pedały te występują w dwóch stylach: z paskami z knagami i bez. Pedał z knagami, dzięki którym lepiej przylega do buta i noga nie ześlizguje się z pedała.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych pedałów?

– Typ pedału – Typ pedału, którego potrzebujesz, będzie zależał od typu roweru, na którym jeździsz. Niektóre typy rowerów, takie jak crossowy czy rower miejski, używają specjalnych typów pedałów. 

– Funkcja pedałów – Większość pedałów rowerowych została zaprojektowana tak, aby pomóc rowerzyście naciskać na pedały i wprawiać rower w ruch. Ważne jest, aby zrozumieć specyficzne funkcje nowych pedałów i wybrać te, które odpowiadają Twoim potrzebom. 

– Materiały do produkcji pedałów – Istnieje kilka różnych rodzajów materiałów używanych do produkcji pedałów rowerowych. Najczęściej spotykane materiały to metal, plastik i materiały kompozytowe.