Rowery

Rower 28 cali – dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

Rower mający 28 cali, czy 26 – który będzie lepszą opcją? Na to pytanie odpowiedzi szuka wielu specjalistów i amatorów rowerowych wycieczek. Jak się okazuje, każda z tych opcji jest świetna, jednak w innych okolicznościach. Oto odpowiedź na pytanie, kiedy sprawdzi się rower 28 cali.

28 cali roweru – kiedy będzie najlepszym rozwiązaniem?

Koło 28 calowe jest najlepszą opcją dla rowerzystów, którzy regularnie (nawet codziennie) pokonują nieco dłuższą trasę pełną długich i prostych dróg. Większe koła sprawdzają się doskonale w takich warunkach, ponieważ świetnie się rozpędzają, zapewniają stabilność i wymagają mniej siły dla utrzymania prędkości. To ponadto świetna opcja dla przejażdżek w okresie wakacyjnym i wiosennym, ale już niekoniecznie późną jesienią i zimą. Dlaczego? Eksploatacja roweru w zimne miesiące będzie znacznie łatwiejsza w oponach na kole 26 cali.

Co jest jeszcze ważne, opony 28 cali roweru sprawdzają się w miejskim otoczeniu i to właśnie tam najczęściej można spotkać tego typu rozwiązania. Stabilny chodnik, większy rozpęd i wygoda podczas jazdy – w takich warunkach aż chce się jeździć na większych kołach, dlatego jedną z zalet 28 calowych kół jest niewątpliwie ogromna przyjemność i radość z aktywności fizycznej.

Opony na kole 28 cali: dla osób o jakim wzroście? 

Ponadto rower 28 cali jest fajną opcją dla tych, którzy są wysocy. Podróżnicy mający poniżej 165 cm powinni wybrać mniejsze koła – dla swojej wygody. Wysokie osoby z powodzeniem mogą wykorzystać z kół 27,5, 28 czy nawet 29 cali. Jeśli wysokich jeżdżących interesują górskie przestrzenie, zaleca się wykorzystanie kół w rozmiarze 27,5 cala.

Warto pamiętać, by swoje wątpliwości skonsultować ze specjalistą oferującym dane rozwiązania. To nie tylko gwarancja, że sprzedawca zna się na temacie i może zaproponować sprawdzone i najlepsze opcje, ale też potwierdzenie swojego dopasowania do danego roweru. Dzięki profesjonalnej pomocy można wybrać rower służący przez wiele lat – a to bardzo ważne dla wielu fanów podróży na dwóch kołach.