Akcesoria Rowerowe

Wybór kasku rowerowego dla dziecka

Wydawać by się mogło, że przy wyborze kasku dla dziecka liczy się tylko wygląd. To oczywiście mylne stwierdzenie, gdyż każdy z nich jest inny. Są produkty bardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju upadki oraz te, które nie do końca będą spełniać swoją funkcje ochrony głowy dziecka podczas upadku.

Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto dobrać odpowiedni rozmiar tak, żeby kask nie uciskał głowy, ale też aby z niej nie spadał. W niektórych modelach do tego zadania przeznaczony jest odpowiedni regulator.
Kolejna kwestia to wentylacja. Na kasku powinny znajdować się otwory wentylacyjne, dzięki którym głowa dziecka nie będzie się pocić. To szczególnie ważna kwestia w okresie letnim, gdzie są dość wysokie temperatury. Warto też zwrócić uwagę na obecność odpowiednich siatek przy otworach wentylacyjnych, które chronią przed użądleniem bądź dostaniem się owada we włosy. Należy pamiętać także o tym, że kask rowerowy dla dzieci nie może zbytnio obciążać malucha swoją wagą. Ponadto, każde dobrej jakości ochronne nakrycie głowy dla dzieci powinno posiadać odpowiednie certyfikaty norm bezpieczeństwa, które są narzucone przez Unię Europejską. Na tej stronie można znaleźć więcej informacji.

kask na rower dla dziecka

Podsumowując dobranie odpowiedniego kasku dla dziecka z pewnością nie należy do najłatwiejszych kwestii, jednak jeżeli zwrócimy uwagę na wyżej wymienione rady to uda nam się podjąć odpowiednią decyzję.