Czesci rowerowe

Czy warto kupić opony 28 calowe?

Które opony do roweru wybrać? To pytanie zadaje wielu fanów jednośladów, którzy chcą czuć się bezpiecznie w czasie jazdy na rowerze.

Opony 28 cali – które kupić?

Warto nadmienić, że w Polsce przyjęło się stosowanie rozmiarów, które podawane są w calach. Oczywiście, nie stosuje się pełnej rozmiarówki, ponieważ rozmiary zawsze są większe o dwa cale. Tym samym opony 28 cali to największe dostępne rynku. Na uwagę zasługuje fakt, iż takie nazewnictwo jest bardzo umowne. Dzieje się tak, ponieważ, na rynku dostępne są również rozmiary niedopasowane do tej wyżej opisanej reguły. Opony powinny być dopasowane do ramy, ponieważ tylko tak możliwe jest normalne i bezpieczne prowadzenie roweru. Każdy, kto choć raz przebił oponę rowerową, wie jak trudno jest naprawić taką oponę. Obecnie produkowane są opony, które odporne są na zniszczenia i przebicie. Warto rozważyć zakup takich opon, ponieważ mimo wyższej ceny, jest to bardzo dobra inwestycja.

Które opony wybrać?

Rowerowe opony 28-calowe powinny być dopasowane również do rodzaju jednośladu. Jest to bardzo ważne, ponieważ inne opony będą pasować do MTB, a inne do roweru szosowego. Mimo, że jest to logiczne, nie każdy o tym pamięta. Sięgając po opony wysokiej jakości, ma się pewność, że bieżnik nie zużyje się tak szybko. Jest to bardzo ważne, szczególnie dla osób, które kochają spędzać czas na rowerze. Montaż opon nie jest problematyczny, jednakże nie każdy może sobie z tym poradzić. Osoby nieposiadające odpowiednich umiejętności powinny skorzystać z pomocy firm, które zajmują się tego typu usługami. Co ważne, źle zamontowana opona może być przyczyną bardzo poważnego i groźnego w skutkach wypadku. Osoby, które nie chcą ulec wypadkowi, powinny dokładnie dokręcić śrubę mocującą opony. Rowerowe opony 28 cali dostępne są w każdym renomowanym sklepie z częściami rowerowymi (zobacz).