Rowery

Jak wybrać rower dla dziecka?

Wybór roweru dziecięcego nie jest wcale prostym zadaniem. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów. Jak więc wybrać rower, tak by nasza pociecha była zadowolona?

Jakich błędów unikać?

rowerki dla dzieciW pierwszej kolejności warto skupić się na tym, jakich błędów należy unikać. Przede wszystkim, rodzice czy też dziadkowie mają tendencję do kupowania większego roweru, niż aktualnie potrzebuje dziecko. Jest to jednak spory błąd, który może wiązać się ze zniechęceniem ze strony dziecka. Rowery dziecięce muszą być dostosowane bezpośrednio pod wiek wzrost.

Kluczowe elementy podczas zakupu

Przy wyborze roweru dziecięcego należy zwrócić uwagę na 3 klucze parametry: rozmiar, rama oraz inne komponenty. Jak zostało już wspomniane rowery dziecięce powinny być kupione na podstawie aktualnego wzrostu dziecka. Istotne jest także już zdobyte doświadczenie, w sklepach internetowych znaleźć można informacje pomocne przy dopasowaniu rozmiaru do dziecka.. Wiadomym jest, że dziecko dopiero uczące się jazdy będzie potrzebować dodatkowych kółek. Kupując rower pamiętajmy także o ramie. W tej kwestii pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jej wagę oraz rodzaj zastosowanego materiału. W większości przypadków stosuje się aluminium, włókno węglowe bądź stal. Warto również porozmawiać z dzieckiem na temat wyglądu rowerka. Dostępnych jest wiele ciekawych kolorów i wzorów, które być może będą zachęcały do regularnej jazdy. Pamiętajmy więc, że rower musi pasować dziecku, a nie rodzicowi. Dobrze więc dopytać się malucha o jego preferencje.