Akcesoria Rowerowe

Jak dobrać spodnie rowerowe?

Kwestia wyboru odpowiednich spodni rowerowych, to dla każdego początkującego kolarza jest dość istotne zagadnienie. Musimy sobie tutaj o tym powiedzieć nieco bardziej szczegółowo, ponieważ nie wystarczy tak naprawdę kupić byle jakich spodni rowerowych, aby zapewnić sobie komfort. Przyjrzyjmy się zatem nieco temu tematowi. 

Zacznijmy od siodełka 

Zanim zaczniemy w ogóle omawiać temat spodni rowerowych, musimy sobie najpierw powiedzieć więcej tak naprawdę o siodełku rowerowym. Niezależnie od tego, jakie kupimy spodenki lub spodnie rowerowe, to jeżeli nasze siodełko nie będzie do nas dopasowane, to tak naprawdę spodenki takie nie będą w stanie zapewnić nam odpowiedniego komfortu. Będą one w stanie zminimalizować nam dyskomfort, spowodowany źle dobranym siodełkiem, ale niestety nie będą w stanie nam zapewnić takiego komfortu, jakiego byśmy się spodziewali.   

Wkładka spodni rowerowych 

Najważniejszą kwestią, na której powinny skupić się osoby, które pierwszy raz wybierają spodnie rowerowe jest wkładka. Jeżeli chodzi o wkładkę spodenek rowerowych, to powinniśmy tutaj powiedzieć sobie jasno, że rozróżniamy dwa główne rodzaje, czyli wkładki piankowe oraz wkładki żelowe. Zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Powinniśmy sobie powiedzieć jednak wprost, że wkładki piankowe zazwyczaj są mniej trwałe, natomiast wkładki żelowe mogą zapewnić większy komfort, ale nie dla każdego będą one odpowiednie, ponieważ jeżeli nie będą dobrze dopasowane, to gorzej odprowadzają wilgoć, co może prowadzić do odparzenia delikatnej skóry. Ciekawe modele spodni rowerowych można znaleźć na DobreRowery.pl.

Grubość wkładki 

Grubość wkładki w spodniach rowerowych jest drugim parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę zaraz po materiale wkładki. Jeżeli kupimy spodnie z za cienką wkładką, a na przykład nasza waga jest dość duża, lub planujemy długie wyjazdy, to niestety ale spodenki takie swojej roli nie spełnią, bądź spełnią ją ale tylko w minimalnym zakresie. Powinniśmy raczej wybierać spodenki z grubszymi wkładkami.