Akcesoria Rowerowe

Jak wybrać dobrą pompkę rowerową?

Dobra pompka rowerowa to inwestycja na lata. Za jej pomocą można napompować opony w sposób, który wpływa na wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkownika jednośladu.

Czym zatem należy się kierować wybierając pompkę do roweru?

Podczas wyboru konkretnego produktu należy brać pod uwagę kilka jego istotnych cech, w tym:
– rodzaj zastosowanych materiałów,
– staranne wykonanie pompki,
– dobre spasowanie poszczególnych elementów.

Godne polecenia pompki są zwykle nieco droższe, ale są produktami trwałymi oraz odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Są one również niezawodne, a ich obsługa jest prosta i wygodna. Poza tym, podczas wyboru konkretnego produktu należy określić rodzaj powierzchni, po której zwykle ma poruszać się rower. Inne bowiem ciśnienie w oponach jest konieczne podczas jazdy w terenie, a inne w przypadku jazdy po szosie.

Czy warto decydować się na zakup pompki do roweru z manometrem?

Zdecydowanie tak. Pompka do roweru z manometrem umożliwią bowiem kontrolę ciśnienia w oponach. Dzięki temu jazda może być nie tylko wygodna, ale również bezpieczna. Opona napompowana w odpowiedni sposób cechuje się dobrą przyczepnością. Jest ona również mniej podatna na uszkodzenia. Do jazdy w terenie zaleca się nieco niższe ciśnienie w oponach, podczas gdy na szosie zalecane jest zdecydowanie wyższe ciśnienie.

pompka do roweru z manometrem

Na jakie inne elementy pompki warto zwracać uwagę?

Podczas zakupu pompki rowerowej warto zwracać szczególną uwagę na rodzaj zastosowanej końcówki. Dzięki temu można bowiem napompować również opony posiadające odmienne typy wentyli. Poza tym, godna polecenia pompka powinna być wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia mechanicznych. W tym przypadku szczególnie polecane są pompki wykonane z metalu. Są one trwalsze niż produkty z plastiku lecz cechują się wyższą ceną. Są one jednak mniej awaryjne oraz pracują płynnie i efektywnie.