Odzież rowerowa

Kupno bluzy rowerowej

Bluza rowerowa cieszy się w ostatnich latach niezwykle dużą popularnością. Nawet w środku lata mogą zdarzyć się chłodniejsze dni, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko. Sama koszulka może nie być wystarczająca, ponieważ wtedy może być za chłodno. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele renomowanych sklepów odzieżowych.

Wybór bluzy rowerowej

Gdy wybieramy się w góry to zawsze warto mieć ze sobą cieplejszą warstwę odzieży. Jednak nie jest łatwo wybrać odpowiednią odzież. Na wycieczkę rowerową należy się dobrze przygotować, ponieważ warunki pogodowe potrafią się bardzo szybko zmienić. W garderobie najlepiej mieć kilka bluz, żeby zawsze móc założyć coś na daną okazję. Należy mieć na uwadze, że jedną warstwę zawsze można ściągnąć, dlatego dobrze jest mieć na sobie kilka warstw. Dużym uznaniem cieszą się zwłaszcza bluzy z wełny merynosów oraz materiałów syntetycznych. Nie wszyscy mogą sobie jednak pozwolić na zakup takiej bluzy, ponieważ jest to jednak dosyć duży wydatek. Dobre bluzy rowerowe potrafią naprawdę dużo kosztować. Ciekawe modele można znaleźć tutaj.

bluza rowerowa

Zakup bluzy rowerowej

Założenie drugiej warstwy na siebie jest dobrym pomysłem, ale trzeba mieć na uwadze, że organizm może się wtedy pocić. W przypadku spokojnej wycieczki rowerowej nie ma to zbyt dużego znaczenia. Bluza powinna być cienka, jeżeli potrafimy narzucić duże tempo w czasie jazdy. Niesamowity dyskomfort stwarzają mokre ubrania przyklejone do ciała. Bluza rowerowa jest niezbędna, jeżeli często jeździmy rowerem. Sama koszulka nie jest wystarczająco, a na pewno nie sprawdzi się w sezonie jesienno-zimowym. W czasie wycieczek rowerowych ogromną rolę odgrywa czas, dlatego bluza musi szybko schnąć. Kluczowa jest także grubość materiału oraz ocieplenie. W chłodniejsze dni lepiej założyć bluzę ocieplaną. W sklepach można znaleźć także bardzo cienkie bluzy, które jedynie chronią przed wiatrem.