Rowery górskie

Na co zwrócić uwagę wybierając rowery górskie?

Zakup nowego roweru górskiego bardzo często wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy należy zwrócić uwagę podczas inwestycji, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać idealny sprzęt. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą kupić niezawodny rower górski na lata, ale nie mają zielonego pojęcia jak za to się odpowiednio zabrać.

Porządna rama

Jeżeli chodzi o rowery górskie to w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj ramy, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Sprawdzić należy przede wszystkim geometrię ramy, a dokładniej mówiąc wszystkie długości poszczególnych rur oraz kąty pomiędzy nimi. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie sportową jazdę powinny rozejrzeć się za rowerami górskimi w których to górna rama jest długa. Nisko położona kierownica zapewni bardzo dynamiczna jazdę, dlatego też jest to najlepszy wybór dla profesjonalnych kolarzy. W dzisiejszych czasach najbardziej cenione są ramy wykonane z karbonu, ale niestety z powodu wysokiej ceny nie każdy może pozwolić sobie za ich zakup.

Jakie koła?

Rowery górskie muszą posiadać porządne koła. Jeszcze kilka lat temu dostępne były jedynie standardowe 26 calowe koła. W dzisiejszych czasach jest zdecydowanie większy wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, które chcą rozwijać duże prędkości powinny postawić na koła 29 calowe. Koła warto dopasować do wzrostu rowerzysty.