Rowery trekkingowe – lekkie, duże i praktyczne jednoślady
Rowery trekkingowe są idealne dla każdego, kto szuka lekkiego, dużego i praktycznego jednośladu. Są one zazwyczaj przeznaczone do użytku w każdych warunkach pogodowych i w zróżnicowanym terenie.
Jakie zalety ma rower trekkingowy?
Rowery trekkingowe są idealne do przewożenia dużej ilości rzeczy i ułatwiają podróż. Zapewniają również komfort i stabilność, co czyni je idealnym partnerem na dalekie podróże. Często mają bagażnik, co jest charakterystyczne również dla rowerów miejskich.
Niektóre osoby używają rowerów trekkingowych jako głównego środka transportu, gdy muszą poruszać się po dużych miastach lub nawet, gdy chcą wyruszyć w długą podróż bez martwienia się o miejsce na parkowanie.
Rower trekkingowy to lekki rower przeznaczony do użytku na szlakach i w środowiskach miejskich. Ma duży zakres przełożeń z wieloma ustawieniami zawieszenia, które pochłaniają większość uderzeń i wstrząsów.
Rower trekkingowy ma zwykle koła o średnicy 28 cali. Może nie jest to najważniejszy fakt dotyczący roweru, ale jest to przydatna informacja, jeśli rozważasz zakup. Daje to do zrozumienia, że celem tego roweru jest pokonywanie przeszkód przy jednoczesnym zachowaniu wygody. Oferuje wygodną pozycję do jazdy, solidną ramę i niezawodne przełożenia, które zapewniają płynną i stabilną jazdę.
Rowery trekkingowe dostępne są w trzech różnych wersjach: damskiej, męskiej i elektrycznej. Są podstawą w branży rowerowej od wielu i z czasem ewoluowały. Stały się popularną alternatywą dla tych, którzy chcą dojeżdżać do pracy lub załatwiać sprawy w mieście. Większość rowerów tego typu waży około 20 kg. Zazwyczaj są wykonane ze stali i aluminium.
Ile kosztuje rower trekkingowy? To zależy od wariantu
Koszt roweru będzie zależał od typu, jaki wybierzesz, od jakiej marki go kupisz oraz dodatkowych funkcji, które z nim są związane. Zwykle cena za taki jednoślad to wydatek rzędu 2 – 3 tys. zł. Modele elektryczne kosztują od 9 tys zł.