Rowery

Z czego skonstruowane są rowery crossowe?

Rowery crossowe charakteryzują się niską wagą nawet 7 kg. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu lekkich materiałów ramowych, takich jak aluminium czy włókno węglowe, oraz szerokiej gamy wysokiej jakości komponentów. Rowery crossowe doskonale nadają się do rekreacyjnej jazdy po asfalcie, drogach gruntowych, leśnych ścieżkach itp., ale nie są przeznaczone do jazdy po torach wyścigowych. Rowery crossowe posiadają uniwersalne koła o niskich oporach toczenia. Kształt koła pozwala na pokonywanie leśnych ścieżek i szutrowych dróg. Średnica koła wynosi zazwyczaj 26 cali.

Jakie wyposażenie ma rower crossowy?

Rowery crossowe wyposażone są w przerzutki i amortyzowany widelec. Pozwala to na pokonywanie długich dystansów bez zmęczenia kręgosłupa. Dzięki temu można z łatwością pokonywać małe nierówności, kamienie i koleiny na drodze. Nie wszystkie rowery crossowe mają tylne zawieszenie: mogą być wyposażone w zaawansowany system mechaniczny, który jest stosowany w rowerach typu cruiser. Generalnie jednak rowery crossowe z tylną amortyzacją zapewniają większy komfort i wygodę podczas jazdy niż te bez niej. Opony do rowerów crossowych wykonane są ze specjalnej mieszanki gumy, która charakteryzuje się niskimi oporami toczenia, dzięki czemu rowerem łatwo jeździ się po asfaltowych nawierzchniach, jeśli jest taka potrzeba.

Solidny i dobrze zaprojektowany wszechstronny rower

rower crossowy

Rower crossowy, taki jak którykolwiek z tej strony, może być doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka solidnego, wielofunkcyjnego pojazdu. Doskonale nadaje się do dojazdów do pracy w mieście i weekendowych wycieczek po wiejskich drogach. Rower crossowy charakteryzuje się:

– wygodnym siodełkiem i szeroką kierownicą, która zapewnia optymalny komfort i przyczepność;
– możliwością pokonywania skał, korzeni i innych przeszkód;
– dużą stabilnością podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością;
– mocne hamulce, które pozwalają na bezpieczne zwiększenie prędkości.