Akcesoria Rowerowe

Wybór bidonu rowerowego – poradnik

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie nawodnienie podczas wymagających tras rowerowych to najważniejszy obowiązek każdego kolarza. Tyczy się to nie tylko amatorów, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z kolarstwem, ale również profesjonalistów kochających swój sport. Odpowiednie nawodnienie jest oczywiście możliwe dzięki niezastąpionemu bidonowi. Warto jednak podkreślić, że tego typu akcesoria mogą znacznie się od siebie różnić i tym samym sprawić wiele problemów przy dokonywaniu ostatecznego zakupu. Zdecydowanie warto więc wcześniej dowiedzieć się, jak wybrać bidon rowerowy.

Jakie właściwości bidonu należy wziąć pod uwagę?

Wielu specjalistów i ekspertów zaczyna swój wybór od jednej z najważniejszych kwestii – objętości. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku jest dostępnych wiele rowerowych bidonów różnej wielkości. Można pokusić się o zakup mniejszego, większego lub też średniej wielkości, który uważany jest za najpraktyczniejszy z nich wszystkich. Warto jednak wziąć tutaj pod uwagę własne preferencje i zastanowić się, jaki konkretnie bidon jest potrzebny. Oczywiście, zależy to od tego ile konkretnie wody pije dana osoba. 

Równie ważną kwestią jest sam materiał wykonania. W tym przypadku dobrze byłoby, aby w skład tworzywa wchodziły tylko sprawdzone tekstylia i surowce, które nie będą szkodziły zdrowiu. Jak doskonale wiadomo, wiele związków chemicznych w plastikowych bidonach ma strasznie negatywny wpływ na zdrowie. Oczywiście, mało kto jest ekspertem w tych sprawach, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że te gorsze tworzywa znacznie częściej występują w przypadku tańszych produktów. Właśnie dlatego tak istotna jest cena, której również należy przyjrzeć się bliżej.

Co jeszcze jest istotne?

Oczywiście, bardzo ważną cechą każdego bidonu rowerowego jest jego izolacja. Taka technologia szczególnie mocno przydaje się podczas wysokich temperatur. Schłodzony napój potrafi czynić cuda w trakcie wyprawy rowerowej i dodaje kolarzowi bardzo dużo siły, a także wzmacnia jego organizm. 

Dla wielu osób istotne znaczenie ma także sam ustnik. Warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę czy pokryty jest on miękką, gumową powłoką. To niesłychanie ważne, gdyż zazwyczaj otwiera i zamyka się go zębami. 

Niektórzy cenią sobie także w ogromnym stopniu dodatkowe funkcje takie, jak chociażby przezroczystość. Dzięki temu można kontrolować zawartość takiego napoju oraz jego składniki. Jest to więc niesłychanie ważny atut takiej funkcji, który znacznie podnosi poziom atrakcyjności bidonu. 

Zdecydowanie warto wziąć sobie do serca wszystkie wyżej wymienione rady i wskazówki. To w ogromnym stopniu ułatwi cały proces wyboru takiego sprzętu. Zawsze też dobrze jest skontrolować praktyczne zastosowanie przedmiotu. Dzięki temu można zyskać pewność, że w trakcie jazdy bidon sprawdzi się naprawdę świetnie i w 100% zadba o nawodnienie całego organizmu. Nie ulega wątpliwości, że zawsze, podczas każdej wyprawy rowerowej warto mieć go ze sobą. Czasami może być on nawet na wagę złota.