Rowery

Rower elektryczny – czy taki dobry jak o nim piszą?

Coraz częściej możemy zobaczyć na ulicy rowery eklektyczne. Coraz częściej możemy spotkać się z ofertą takich rowerów lub posłuchać o nich z ust vlogerów i poczytać na blogach i forach poświęconych rowerom. W sumie większość opinii jest pozytywna. Czy jednak rowery elektryczne nie mają wad?

Rower elektryczny i jego cena

Rower elektryczny, taki jak na tej stronie, nie będzie kosztował rzecz jasna tyle, co zwykły rower. Potencjalny klient może sobie wstępnie porównać, jaka to może być mniej więcej różnica, poprzez sprawdzenie na stronach internetowych producentów, tych samych modeli rowerów, tylko że jedne z nich jest to rower z silnikiem elektrycznym. Różnica w cenie to zazwyczaj około trzech tysięcy złotych. Przyzwoity rower kupimy za około pięć tysięcy złotych, jednak będzie to rower do poruszania się po asfalcie lub w lekkim terenie. Modele MTB, szosowe lub grawele będą kosztować minimum siedem tysięcy złotych.

Warto też rozpoznać temat możliwej konwersji roweru do roweru elektrycznego. Zestawy do konwersji kosztują około 1000-1500 złotych i jeśli już rowerzysta posiada dobry rower, to można spróbować tego rozwiązania. Ma ono swoje minusy, ale również sporo zalet.

Czy warto?

rower elektryczny

Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto mieć elektryka. Odpowiedź brzmi: „zdecydowanie tak”. Rower elektryczny należy kupić oczywiście w określonym celu, ale będzie on naprawdę dobrze służył. Podczas dojazdu do pracy, pozwoli nie spocić się za bardzo, ale również zażyć ruchu, w górach przejedzie zdecydowanie więcej, na wyprawie turystycznej również pokaże swoje zalety. Jest to również dobra opcja dla osób starszych, które chcą jeździć dużo, ale fizycznie już nie mogą tyle ile wcześniej. Elektryk może pomóc im pozostać w dobrej formie. Co jest niezwykle istotne.